Otázky a odpovědi

(aneb Velká ryba radí)

Je mi 20 a slyšel jsem, že kurz je spíše pro starší. Nemám raději ještě počkat, abych si kurz skutečně užil?
To je samozřejmě na tobě. Snažíme se kurz koncipovat tak, aby si z něj každý něco odnesl bez ohledu na to, zda je mu 18 či 26.
Můžu jet na Fons, i když jsem nikdy neskautoval?
Ano, setkání skautů a neskautů na kurzu považujeme za obohacující. I mezi instruktory jsou neskauti.
Jsem vedoucím nově vzniklého roverského kmene a rád bych věděl, jak na to. Pomůže mi jet na Fons?
Sice se nezaměřujeme primárně na konkrétní dovednosti, potřebné při vedení kmene nebo oddílu, ale už ve staré Číně se tradovalo, že vládce si má nejdříve udělat pořádek sám v sobě a pak zavládne přirozeně pořádek i v jeho zemi.
Můžu se přihlásit i se svými kamarády z oddílu?
Přihlásit se na kurz s kamarádem můžeš. Člověku to dodá odvahu vykročit do neznáma. Na druhou stranu z vlastních zkušeností víme, že vydáš-li se na cestu sám, tvé oči jsou otevřenější a zážitky mohou být o to hlubší.
Fotografie z Fonsu Fotografie z Fonsu Fotografie z Fonsu
Na Fons se ti nechce?