Očima účastníků

Připadám si jako skříň, do které se léta ukládaly všelijaké věci, důležitější, zbytečné, užitečné i harampádí, až byla úplně plná a jen sem tam se do ní ještě něco vecpalo. Nevětralo se, byla zatuchlá.

A pak jednoho dne někdo přišel, otevřel ji a převrátil obsah skřině vzhůru nohama. Rozházel všechny ty věci kolem, poplácal mě po rameni a řekl: "Ukliď si. Máš na to...!"
Kmet
Krokem na louku, na které se nachází beníškovský bouda, přecházíte do jiné dimenze. Vcházíte do světa klidného rybníčku s plovoucím čímsi, uklidňujícně zurčícího potůčku, krutě nedoceněné houpačky a krásné dřevěné boudy, která vám a partě bláznů, jako jste vy, bude útočitštěm po několik neuvěřitelných dní. Je jenom na vás, jak si FONS necháte přirůst k srdci, jak těchto dní využijete, ale jedno je jisté. Z tohoto světa nikdo neodchází stejný.
Martin
Exkurse do vašeho nitra s krásným výhledem do podhůří.
Aidam
V hloubi každého z nás dřímá mnoho nepoznaného a neprobuzeného. Kvalitní instruktoři nabízejí účastníkům podněty k zábavě, odpočinku, vyřádění i poznání... Každý si může vybrat, co z toho chce prožít – sám nebo společně.
Minka
FONS = Fantasie – Obdiv – Nasazení – Skvělá společnost

nebo také Fantastické – Obohacení – Na – Sto let
Stálo
Na FONSu se čas zastaví

Člověk se přiblíží přírodě, ostatním a sobě.

Může se tam setkat sám se sebou a s Bohem.

FONS je magie, která vás musí učarovat.

FONS a beníškovská chalupa je místo, kde najdete, co chcete, a zkusíte, co by vás třeba nikdy nenapadlo.
autor neznámý
Každý z nás je pramenem. FONS odhaluje jeho sílu.

Jak vytvořit z líně tekoucího potoka Amazonku za 10 dní? Jet na FONS.
autor neznámý
FONS! je příležitost k setkání s novými lidmi, FONS je prostor pro zastavení se, FONS je čas na sama sebe, FONS je obnova ztracené energie, FONS jsou zážitky, které chybí, FONS je pocit obrovské radosti, FONS jsou stovky objetí každý den!!!
autor neznámý
Skvělá příležitost potkat nové lidí, naučit se něco nového, překonat sám sebe, poučit se, čekat frontu na záchod a užívat si klidu krásné krkonošské chalupy bez elektřiny.
Na Fons se ti nechce?
Zkus třeba jiné: Roverské kurzy