Společenství Fons

Mailová konference

Všem absolventům kurzů Fons je určena mailová konference spolecenství-fons@skaut.cz. Chceš-li se do skupiny přidat, pošli nám e-mail na adresu fons@skaut.cz.

Může do ní psát každý, i ty ji neváhej využít k šíření podstatných informací či pozvání, ale pozor, je v ní přes 600 lidí, tak dobře zvažuj, co si jejich pozornost zaslouží a co ne. Díky!

P.S. Současné týmy Fonsů sem budou pravděpodobně párkrát do roka psát o "oficiálních akcích".

Fons adresář

Na přelomu tisíciletí se vytvořil internetový adresář Fonsů na adrese fa.skauting.cz. Účastníci od té doby dál (kteří s tím dali patřičné souhlasy) mají v adresáři zveřejněné své kontaktní informace. Všech ostatních účastníků (tedy i z předchozích ročníků) jsou tam pouze jména/přezdívky.

Ale je možné se do adresáře nechat doplnit. Stačí se ozvat správcům adresáře na adresu fons+adresar@scouting.sk.

Společenství FONSu

Zdravíme všechny absolventy kurzů Fons.

Ať už jsi se na Beníškách houpal na houpačce pod břízou, pozorovala hvězdy v Tatrách a nebo jsi svou fonsí zkušenost prožil ve Smržově, na myslivně na Orlovech nebo na Hájence u Písařova; ať už jsi se s FONSem vydala na cestu za sebepoznáním, dobýváním hloubek a odkládáním zbytečného loni, nebo před dlouhými 31 lety, kdy proběhl z iniciativy Miloše Zapletala první ročník kurzu, je Ti určena tato zpráva.

Posláním FONSu je poskytovat podporu na cestě životem. Za dobu svojí existence se již FONS pokusil stát pozitivní silou v životech téměř 1 500 účastníků, kteří kurzy prošli. Nad rámec samotných intenzivních kurzů, kde jsi hvězdám, horám, druhým i sám sobě tak nějak blíž, bychom rádi, po vzoru Kruhu, pomohli budovat neformální společenství, které by každému, kdo o to projeví zájem, nabídlo prostor pro seberealizaci a hledání toho, co zrovna v životě potřebuje.

Manere in montibus!

Setkání 1. října 2022

Zveme Tě na Fonsí setkání v sobotu 1. října od 13 hodin ve Skautském institutu v Rybárně (v Praze na Kampě). Nabízíme Ti výlet do historie a ochutnávku současnosti FONSu, pohyb, povídání, kreativní vyžití, hudbu a mnohá setkání.

Detailní informace a možnost přihlášení jsme hromadně rozesílali mailem pokud se k Tobě nedostal, prosím ozvi se nám na fons@skaut.cz.

FAQ k Fonsímu setkání

Můžu s sebou vzít dítě?

Jasně, budoucí účastníky moc rádi poznáme :-). Speciální program pro děti nechystáme, ale zákoutí pro odpočinek, nakrmení, malování apod. zajistíme. Jen nám o případném doprovodu (dětském či jiném) dej vědět kvůli kapacitě.

S kým můžu konzultovat své zapojení v programu, téma TED Talku apod.?

S Anežkou z Beníšek – akzena@skaut.cz.

Mám vzít kytaru nebo jiný hudební nástroj, i když nechci vystupovat jako účinkující během večera?

Ano! Prostor sednout si s kytarami a hrát “jen tak” se vždycky najde. Na Kampě to má vážně kouzlo.

Bude část programu i pro “statické veterány”?

Jistě. Každý si náplň zvolí dle vlastních preferencí a potřeb – pohyb, diskuse, tvoření nebo nic z toho. Na pozadí všech aktivit bude stálý prostor posedět, povídat si, prohlížet fotky, nahrát nebo zapsat vzpomínky apod.

Mám brát něco speciálního s sebou?

Pokud nebude vyloženě psí počasí, počítáme s částí programu venku. Přizpůsob tomu prosím oblečení. Pokud máš nějaký deník, kroniku nebo jiný artefakt spojený s Fonsem, budeme rádi, když ho přivezeš ukázat.