Společenství Fons

Mailová konference

Všem absolventům kurzů Fons je určena mailová konference spolecenstvi-fons@skaut.cz. Chceš-li se do skupiny přidat, pošli nám e-mail na adresu fons@skaut.cz.

Může do ní psát každý, i ty ji neváhej využít k šíření podstatných informací či pozvání, ale pozor, je v ní přes 600 lidí, tak dobře zvažuj, co si jejich pozornost zaslouží a co ne. Díky!

P.S. Současné týmy Fonsů sem budou pravděpodobně párkrát do roka psát o "oficiálních akcích".

Fons adresář

Na přelomu tisíciletí se vytvořil internetový adresář Fonsů na adrese fa.skauting.cz. Účastníci od té doby dál (kteří s tím dali patřičné souhlasy) mají v adresáři zveřejněné své kontaktní informace. Všech ostatních účastníků (tedy i z předchozích ročníků) jsou tam pouze jména/přezdívky.

Ale je možné se do adresáře nechat doplnit. Stačí se ozvat správcům adresáře na adresu fons+adresar@scouting.sk.

Společenství FONSu

Zdravíme všechny absolventy kurzů Fons.

Ať už jsi se na Beníškách houpal na houpačce pod břízou, pozorovala hvězdy v Tatrách a nebo jsi svou fonsí zkušenost prožil ve Smržově, na myslivně na Orlovech nebo na Hájence u Písařova; ať už jsi se s FONSem vydala na cestu za sebepoznáním, dobýváním hloubek a odkládáním zbytečného loni, nebo před dlouhými 31 lety, kdy proběhl z iniciativy Miloše Zapletala první ročník kurzu, je Ti určena tato zpráva.

Posláním FONSu je poskytovat podporu na cestě životem. Za dobu svojí existence se již FONS pokusil stát pozitivní silou v životech téměř 1 500 účastníků, kteří kurzy prošli. Nad rámec samotných intenzivních kurzů, kde jsi hvězdám, horám, druhým i sám sobě tak nějak blíž, bychom rádi, po vzoru Kruhu, pomohli budovat neformální společenství, které by každému, kdo o to projeví zájem, nabídlo prostor pro seberealizaci a hledání toho, co zrovna v životě potřebuje.

Manere in montibus!